EUROPE DIRECT

Bezpłatny numer dla obywateli i firm
w sprawach związanych
z funkcjonowaniem UE

Księga gości

 

  Dodaj komentarz

 

 

  Istniejące opinie:

 

 


 

Ewa  [16.01.2006 13:36 M3056P004.adsl.highway.telekom.at]

Dopiero dziś, 16.01.06 dowiedziałam się zarówno o życiu jak i śmierci autora książki, której szukałam w internecie. Książka jest niedostępna i, co bardzo mną wstrząsnęło, autor też... Mam nieodparte wrażenie, żeby nie powiedzieć PEWNOŚĆ, ze wypadek został spowodowany na zlecenie. Na zlecenie tej władzy, o której istnieniu mało kto wie, niestety... A co się stało ze sprawcą wypadku ? Obawiam się, że taktyka ta będzie nadal realizowana, celem wyeliminowania ŚWIADOMYCH, bezinteresownych, NAJLEPSZYCH POLAKÓW ! Moc serdecznych, gorących myśli kieruję pod adresem osieroconych bliskich tej wspaniałej postaci jaką był ( JEST !!! ) FILIP ADWENT - Ewa
 


 

Mariusz Kamieniecki  [01.11.2005 15:36 aaw123.neoplus.adsl.tpnet.pl]

Dzisiaj, gdy wspominamy tych wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze ku wieczności trudno nie wspomnieć o Tobie Drogi Filipie. Tak prędko i w niespodziewany sposób odszedłeś pozostawiając pustkę... Wierzę, że dobry Bóg w swojej mądrości tak właśnie zaplanował Twoją drogę i teraz wraz z innymi cieszysz się Jego Chwałą. Odpoczywaj w Pokoju, a nam upraszaj u Tronu Bożego Miłosierdzia potrzebne łaski.        MaK
 


 

Bezrobotny  [30.08.2005 23:53 cai5.neoplus.adsl.tpnet.pl]

Spalimy super-hipermarkety odbierzemy nasze polskie firmy sprzedane kapitalistom z Uni i odzyskamy nasze miejsca pracy. Miało być dobrze a jest bieda i bezrobocie, oszukali nas. Nie chcemy Unii, chcemy pracy i chleba. http://www.forum.wybory.com.pl

 


 

Jerzy Przygocki  [13.07.2005 16:06 82.160.17.230]

Najszczersze wyrazy kondolencji i współczucia dla rodziny Pana posła Filipa Adwenta..... szkoda człowieka... niech spoczywa w Bogu...

 


 

krajan  [09.07.2005 11:05 internet.radom.pl]

Ktoś próbuje bronić pseudopolskiej, "biało-czerwonej" wizji naszego kraju. Dlatego mafijne układy, "różowe szlaki" gdy nasz kraj wszedł do NATO są dla niego niewygodnym balastem. Ale też mówi swoimi bandyckimi działaniami: "to Wschodnia Mafia - Nie Igrajcie z nami" Chce zastraszyć LPR i Wileką Brytanię - bo idzie nie po "Polsko-Rusinowej" myśli. Wstrzymanie funduszy przez Wielką Brytanie jest "ciosem przedwyborczym" dla "zagranicznych aspiracji" i zdobycia władzy. 
Serdeczne wyrazy bólu i współczucia. Normalni mający związek z narodem rosyjskim są przeciwni takim bandyckim działaniom - podobnych do tych z Magdalenki. "Sienkiewicz i Piłsudski" to byli wielcy Polacy, ale walczyli z terroryzmem. Ludzie Radomia też walczą z mafią radziecką, ale nie z narodem biednym rosyjskim. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. I będzie osądzona przez Prawo i SĄD. Jesteśmy w ŁĄCZNOŚCI z RODZINĄ Filipa Adwenta. 

 


 

Grzegorz Pustkowiak  [01.06.2005 11:21 pa136.duszniki.sdi.tpnet.pl]

Szanowny Panie Pośle!
Może nie komentarz, a pytanie-problem. Zakończyła się kampania przed referendum we Francji. No i zakończyła się sukcesem Francji - odrzucono konstytucję UE. Duży wkład w tym mieli przedstawiciele Ruchu na rzecz Francji, którzy zasiadają w tej samej frakcji PE co Pan. W związku z tym pytanie czy jest możliwym zaprosić Pana Phillipa de Villiersa (także pp Couteaux i Louisa) do Polski. Sugeruję występ w Radio Maryja, i spotkania z wyborcami np. w Poznaniu (gdzie mieszkam) Krakowie, Warszawie itp. Ich doświadczenia są dla nas Polaków teraz bardzo potrzebne, dlatego bardzo proszę o rozważenie mojej sugestii.
Szczęść Boże!
Grzegorz Pustkowiak

 


 

Jacek Kotula  [30.05.2005 15:53 fw7-http.novartis.com]

Panie Pośle, dziękuję w imieniu pracowników firmy Alima Gerber w Rzeszowie za wsparcie naszych działań w obronie miejsc pracy w naszym zakładzie. Dzięki Pańskim pismom do USA i Szwajcarii obserwujemy wzrost zainteresowania właścicieli firmy sprawami pracowniczymi. Pracownicy bardziej stają się podmiotem a związek zawodowy ,któremu przewodniczę stał się prawdziwym partnerem dla dyrekcji firmy. Przyczyniły się do tego Pana pisma , w których ubiegał się Pan o los pracowników tego zakładu.
Pozdrawiam
J.Kotula
(NSZZ Solidarność
przy Alima Gerber)

 


 

Jednodniówka Narodowa  [24.05.2005 18:08 nat2.promax.media.pl]

Wielka Polska Narodowa!!! Bardzo fajna stronka, zapraszam również na naszą: http://www.jednodniowka.com

 


 

Stan Borgac  [27.04.2005 08:12 xdsl-1058.wroclaw.dialog.net.pl]

Unia staje się państwem totalitarnym. We Francji kontrolują mieszkania, a zwłaszcza gospodarstwa rolne, 4 razy w miesiącu! Pewien farmer, zdenerwowany ciągłym nachodzeniem, zastrzelił dwu kontrolerów. Nikt nie chce zaglądania do mieszkań, dlatego Francuzi są przeciw Konstytucji Europejskiej. Jeżeli Konstytucja przejdzie, będzie to ewidentne sfałszowanie wyborów.
O tym fakcie mało kto w Polsce wie. Nawet za stalinizmu takich kontroli nie było! Rozpowiadajcie to każdemu, to ludzie będą głosować przeciwko Konstytucji, przeciw zniewoleniu kraju.

 


 

Wiesław Kruczała  [05.03.2005 15:40 hm202.internetdsl.tpnet.pl]

Wzburzyły mnie słowa pana Pawła Pietrona tu zamieszczone 15 września 2004 r. Zarzucił Panu Posłowi niesłuszne oskarżanie Unii o niszczenie Polski. Oj słuszne, słuszne! Ja chcę mieć polski przemysł i rolnictwo, a nie nasze zniszczone, a w zamian cudze. Rozumowanie pana Pietrona jest typowe dla niewolnika, który nie wyobraża życia bez właściciela i jadł by mu z ręki (albo ... rozumowaniem właściciela niewolników). Całkowicie zgadzam się z linią pana Posła. Dziękuję za konsekwentną postawę, za dbanie o interes Polski, a nie międzynarodowej finansjery!

 


 

Sławomir Nawrocki  [26.01.2005 21:02 81-0-29-140.Dialup.tiscali.es]

Witam serdecznie pana posła.


Piszę do Pana, aby wyrazić słowa uznania i podziękowanie za pracę jaką Pan wykonuje w Parlamencie europejskim. Dzięki takim osobom jak Pan istnieje nadzieja na zachowanie niepodległości Polski. Ja od kilku lat mieszkam w Hiszpanii i obserwuję dość uważnie UE i niepokoi mnie kierunek w jakim zmierza. Wiem, że większość mieszkańców nie zdaje sobie sprawy z faktu, że UE zmierza do bycia państwem totalitarnym. My jako Polacy musimy działać, aby w Europie znano naszą historię, gdyż w tej chwili większość nie wie, że Polska istnieje. Wczoraj interweniowałem w Ambasadzie w Madrycie, gdyż w dzienniku El mundo w reportażu obok dwóch zdjęć były opisy zawierające “campo polaco de Auschwitz” (obóz polski Auschwitz). Ambasada zadziałała naprawdę szybko i opisy zostały poprawione. Mam tylko nadzieję, że takie wpadki wynikają z niewiedzy dziennikarzy a nie są zamierzoną działalnością. Dlatego wczoraj podjąłem decyzję o powołaniu fundacji do promocji Polski w krajach, których językiem jest hiszpański.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu sukcesów w Pana pracy.
 

Sławomir Nawrocki

Alicante, 26.01.2005
 


 

Zdzisław Pupa  [23.12.2004 10:10 tg2.internetdsl.tpnet.pl]

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla Pana Posła i Pańskiej Rodziny czasem Radości, a Boża Dziecina niech Błogosławi Panu i całej Rodzinie w nowym 2005 roku.
 


 

Tadeusz Orłowski  [03.12.2004 03:07 67.71.90.70]

Życzę dużo sił w obronie polskiej ziemi i zastopowaniu demontażu państwa polskiego, oraz niedopuszczeniu upraw genetycznie modyfikowanej żywności w Polsce.
 


 

Hanna Karaś  [27.11.2004 08:17 nat-bem.aster.pl]

Bardzo serdecznie pozdrawiam, chciałabym się z Panami skontaktować, postaram się wysłać oddzielną pocztę. Życzę dużo sił i dobrych konkretnych inicjatyw.

 


 

Eligiusz Gala  [16.11.2004 15:36 mail.waw.sa.gov.pl]

Pozdrowienia od Eligiusza

 


 

Marek Orłowski  [12.11.2004 22:09 81.190.80.2]

Szanowny Panie, czy zechciałby Pan rozwinąć swoją myśl: "Przyjęcie GMO /genetycznie modyfikowana żywność/ choćby tylko przez część polskich rolników spowodowałaby bezpowrotne zawładnięcie produkcji naszej żywności przez jeden olbrzymi amerykański koncern Monsanto". Interesuje mnie również dostępność w Polsce książki pt. Martineza dot. "wojny rolniczej". Pozdrawiam - M.O.
 


 

Jan Kula  [28.09.2004 15:26 pa92.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl]

Pozdrowienia z Leżajska i Nowej Sarzyny

 


 

Paweł Pietron  [15.09.2004 21:12 APuteaux-152-1-27-210.w82-120.abo.wanadoo.fr]

Szanowny Panie Pośle

Miałem dzisiaj okazję wysłuchać transmisję Pańskiej dyskusji na antenie RFI a propos członkostwa Turcji w Unii Europejskiej. Jestem zszokowany tym, że człowiek taki jak Pan, legitymujący się wyższym wykształceniem, mówiący kilkoma językami, a przy tym mieszkający przez tyle lat na Zachodzie Europy głosi poglądy tak dalece mijające się z prawdą.

Argumenty, którymi się Pan dzisiaj posłużył nie są niczym innym jak tylko obusiecznym mieczem, który równie dobrze może być użyty przeciw Panu samemu. Głosi Pan, że Polska weszła do Unii dzięki propagandzie, dzięki temu, że prawda o sytuacji w Polsce nie mogła zostać wyartykułowana, co spowodowało, ze społeczeństwo podjęło taką a nie inna decyzję.
 

Mówi Pan o bezrobociu, powiększającej się własności obcego kapitału w Polsce. Mówi Pan to w taki sposób, jakby to miało przynieść natychmiastową zgubę Polski i Polaków; Wspomina Pan, że transformacja i integracja europejska zniszczyły polski przemysł, spowodowały bezrobocie.

Czy na prawdę dla Pana Unia Europejska to samo zło? Świetnie zna Pan Francję, kraj gdzie mieszkał Pan przez większość swojego życia. Czy nie czyta Pan już francuskich gazet? We Francji mówi się ostatnio dużo o delokoalizacjach, o nielojalnej konkurencji ze strony Europy Wschodniej, gdzie dzięki niskim kosztom pracy i podatkom przenosi się Francuski przemysł.

Na wszystko trzeba patrzeć globalnie, a nie dokonywać wybiorczych selekcji, bo to nic innego jak propaganda, którą Pan piętnuje. Owszem był okres, kiedy polska gospodarka straciła dużo miejsc pracy, ale teraz przychodzi okres, kiedy te miejsca pracy zaczyna odzyskiwać, bo tak po prostu działają siły ekonomiczne i prawa integracji gospodarczej; obcy kapitał wchodzi do Polski nie po to, żeby rugować ludzi z ich własności, tylko po to, aby inwestować i stwarzać nowe miejsca pracy; jest to normalne zjawisko gospodarcze.

Produkcja opiera się na dwóch czynnikach: pracy i kapitale. W Polsce mamy dostatek tego pierwszego (co manifestuje się wysokim bezrobociem), zaś Zachód tego drugiego. No i to, że mamy wspólny rynek powoduje to, że te oba czynniki się przemieszczają. Polacy jeżdżą na Zachód w poszukiwaniu pracy, a obcy kapitał szuka atrakcyjnej stopy zwrotu w Polsce. W ekonomii jest to zjawisko znane od dawna i zostało dobrze opisane przez szwedzkich ekonomistów na początku XX w. pod nazwa modelu Heckscher-Ohlin.

Przykłady można mnożyć, bo integracja europejska to nie tylko wspólny rynek; życzę więcej optymizmu, i niech Pan nie zapomni, że Polacy już wystarczająco dużo nasłuchali się propagandy; zrobi im Pan lepszą przysługę, informując ich rzetelnie, jak mają teraz skorzystać z dobrodziejstw Unii;

Łączę wyrazy szacunku i życzę wytrwałości w pracy

Paweł Pietron
student Sciences-Po Paris

 


 

Andrzej Guzik  [11.09.2004 22:22 pa155.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl]

Gratuluję bardzo dobrej strony www. Serdecznie pozdrawiam.

 


 

 

  Dodaj wpis:

Twoje imię i nazwisko:

 

Treść:

 

 

Twój e-mail:

jeśli brak proszę wpisać "brak@e-maila"

 

 

Copyright © Fundacja Pomocy Antyk