powrót

Korzenie Adwenta
Patriota, gorliwy katolik i człowiek kompetentny - chwali podkarpackiego parlamentarzystę prof. Bolesław Flesza

RZESZÓW. Można być znanym nie z mediów, ale od strony serca ludzi, nie za to co się obiecywało, lecz co się zrobiło - stwierdził podczas wczorajszej konferencji prasowej Filip Adwent, wybrany do Parlamentu Europejskiego z listy LPR.

Adwent przypomniał swoje podkarpackie korzenie oraz to, że - mieszkając jeszcze we Francji - od stanu wojennego przez 15 lat dostarczał do szpitali z naszego regionu sprzęt i lekarstwa, a także zabierał pielęgniarki na bezpłatne szkolenia do Strasburga.
- Uważam, że to, iż wybraliśmy pana Adwenta na przedstawiciela Polski w PE jest naszą wielką zasługą. Więcej, jest to powód do dumy. Idzie bowiem do PE patriota, gorliwy katolik i człowiek kompetentny - stwierdził prof. Bolesław Fleszar, sympatyk i - jak go określił poseł Zygmunt Wrzodak - "sumienie” LPR.
Wrzodak skrytykował konstytucję europejską jako "wyjątkowo szkodliwą dla wolnych, suwerennych narodów”. Jego zdaniem, premier Marek Belka, podpisując projekt konstytucji europejskiej, naruszył polską konstytucję. - Będziemy się domagać, by trafił przed Trybunał Stanu i do prokuratury.
Wrzodak zapowiedział też, że jeżeli UE będzie organizmem bez Boga, to LPR "zrobi wszystko, by Polskę z niej wyprowadzić”.
Poseł poinformował także, że w wyborach uzupełniających do Senatu o miejsce po wybranym do PE Mieczysławie Janowskim będzie walczył z ramienia LPR Mieczysław Maziarz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SP ZOZ w Kolbuszowej.

JK

źródło: http://www.gcnowiny.pl/

  powrót

Copyright © Fundacja Pomocy Antyk