powrót

Pierwsza Liga

* Frekwencja w woj. podkarpackim: 21,6 proc. * Świetny wynik LPR, słaby - Platformy Obywatelskiej

PODKARPACKIE. Liga Polskich Rodzin wygrała w regionie wybory do Parlamentu Europejskiego. Na drugim miejscu było Prawo i Sprawiedliwość. Jest prawie pewne, że mandat europosła zdobył Filip Adwent z LPR. Drugim eurodeputowanym może być senator Mieczysław Janowski. Gdy zamykaliśmy to wydanie gazety nie było jeszcze wiadomo, czy Podkarpackiemu przypadnie trzeci mandat.

Wyniki wyborów do PE w woj. podkarpackim znacznie odbiegają od ogólnopolskich. Dopiero na trzecim miejscu z wynikiem zaledwie 13,4 proc. znalazł się zwycięzca w skali kraju - Platforma Obywatelska.
- Przy tej frekwencji wynik nie jest zły, chociaż przed wyborami sondaże dawały nam zwycięstwo w regionie. Satysfakcjonowałby mnie wynik 20 proc. - powiedział poseł Jan Tomaka, lider listy PO.
Ze zwycięstwa LPR bardzo zadowolony był wczoraj poseł Zygmunt Wrzodak. - Mamy pewny mandat dla Filipa Adwenta - stwierdził. Wynik Adwenta, który pod względem liczby uzyskanych głosów przegrał tylko z senatorem Mieczysławem Janowskim, jest tym bardziej zaskakujący, że mieszka on... pod Warszawą. Adwent nie widzi problemu: - Cała moja rodzina pochodzi z Podkarpacia. W Brukseli będę myślał o całej Polsce, ze świadomością, że wybrał mnie elektorat z Podkarpacia.
Adwent w 1996 r. wrócił z Francji do Polski. Jest lekarzem.
Duże szanse na drugi mandat ma senator Mieczysław Janowski, lider listy PiS. - Nasz wynik to efekt otwarcia się PiS-u na osoby spoza partii - powiedział "Nowinom” Janowski.

PAWEŁ KUCA
JAROMIR KWIATKOWSKI
p.kuca@gcnowiny.pl
15. Czerwca 2004 04:00

źródło: http://www.gcnowiny.pl/
 

  powrót

Copyright © Fundacja Pomocy Antyk