powrót

 

Zmiana granic Rzeszowa - europoseł protestuje
mb 05-05-2005

Europoseł Filip Adwent (LPR) wysłał do premiera list, w którym protestuje przeciwko zmianie granic Rzeszowa. - Pan poseł nie ma zupełnie rozeznania w sytuacji miasta i regionu - ripostuje gospodarz Rzeszowa

Adwent wysłał protest przeciwko zmianie granic Rzeszowa do premiera Marka Belki na początku maja. Przypomnijmy: stolica Podkarpacia chce się powiększyć i przyłączyć do siebie sąsiednie sołectwa. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć rząd.

Adwent uważa, że zadania, które stawia sobie Rzeszów jako większe miasto (inwestycje, lepsza komunikacja itd.), da się "rozwiązać na drodze normalnej, partnerskiej współpracy pomiędzy miastem Rzeszów a sąsiednimi gminami (...)".O zamiarach władz Rzeszowa pisze, że są bezpodstawne, antydemokratyczne i ośmieszające.

Wczoraj Adwent był bardzo zajęty i mogliśmy porozmawiać jedynie z jego asystentem Marcinem Dybowskim. - Co poseł Adwent planuje? - pytamy.

- Jeśli Rada Ministrów postąpi wbrew woli mieszkańców gmin i zgodzi się na zmianę granic Rzeszowa, to pan poseł może zacząć nagłaśniać tę sprawę - mówi nam Dybowski.

- Czy także na forum Parlamentu Europejskiego? - dociekamy.

- Jeśli nie będzie innego wyjścia, ta sprawa rzeczywiście może wyjść poza kraj - mówi Dybowski.

Władze Rzeszowa są zaskoczone stanowiskiem europosła. - Pan Adwent nigdy nie uczestniczył w spotkaniach dotyczących rozwoju miasta i regionu, nie interesował się naszymi problemami. I sam w liście do premiera napisał, że jest jedynie posłem wybranym z Podkarpacia, a nie posłem Podkarpacia - komentuje na gorąco prezydent Tadeusz Ferenc.

Filip Adwent został wybrany z Podkarpacia do Parlamentu Europejskiego, choć większość życia spędził w Strasburgu. Urodził się we Francji. W 1996 r. zamieszkał pod Warszawą. Na rzeszowską listę wyborczą Ligi Polskich Rodzin trafił z rekomendacji Zygmunta Wrzodaka. Z drugiego miejsca wywalczył mandat eurodeputowanego.


źródło: http://www.gazeta.pl/

 

 

  powrót

Copyright © Fundacja Pomocy Antyk