powrót

 

Krosno, dnia 16 czerwca 2005 roku

 

Informacja dla mediów

 

Dary dla krośnieńskiego szpitala
 

Dzięki staraniom podkarpackiego posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Adwenta Centrum Medyczne w Lens /północna Francja/ przekazało nieodpłatnie Wojewódzkiemu Szpitalowi Podkarpackiemu im. Jana Pawła II w Krośnie 41 specjalistycznych łóżek.

 

Pracownicy krośnieńskiego szpitala określili wartość przekazanego w dniu 10 czerwca br. sprzętu na kwotę 108.130 złotych. Wartość każdego z 29 specjalistycznych łóżek hydraulicznych to 3.338 zł, natomiast 12 pozostałych łóżek jest warte w sumie 11.328 zł.

 

Ofiarowany sprzęt bardzo się przyda w naszym szpitalu. Dowodzi tego treść podziękowań, jakie wpłynęły do krośnieńskiego biura posła Adwenta. Dyrektor szpitala Edward Prajsnar pisze m.in. „… otrzymane łóżka są dla nas niezwykle przydatne, ponieważ pozwolą na zapewnienie pełnego stanu wyposażenia sal chorych w Oddziale Opieki Paliatywnej oraz posłużą do uzupełnienia bazy łóżkowej w innych oddziałach szpitalnych. W tak trudnej sytuacji finansowej,                w jakiej obecnie znajduje się szpital każda forma pomocy jest dla nas cennym darem, przyjmowanym z ogromną wdzięcznością, dlatego jeszcze raz gorąco dziękujemy za okazane zrozumienie i przychylne załatwienie naszej prośby”.  


Poseł Filip Adwent zapewnia, że akcja niesienia pomocy dla zmagających się                z ogromnymi trudnościami podkarpackich placówek służby zdrowia będzie kontynuowana.

 

„Te dary to nie wszystko. Organizuję kolejne transporty, które trafią m.in. do szpitali w Przeworsku i Brzozowie. Chcę w ten sposób wesprzeć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy” – podkreśla podkarpacki parlamentarzysta.

 

Andrzej Guzik

 

szef krośnieńskiego biura posła

do Parlamentu Europejskiego Filipa Adwenta

 

 

  powrót

Copyright © Fundacja Pomocy Antyk